MoSURO Bike Team - Marecki Klub Turystyki Rowerowej
Rowerowy Squad Marki
Główna
artykuły
pliki
forum
zawodnicy
wycieczki
galeria
szukaj
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Artykuły
  Download
  FAQ
  Linki
  Szukaj

MOSURO
  Zawodnicy
  Wycieczki
  Galeria
  Rowery

Komunikacja
  FORUM
  Księga Gości
  Kontakt

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 52
Najnowszy Użytkownik: kathrilhala

Szlaki turystyczne piesze

1. Warszawa Rembertów - Zielonka (6,9 km) - jez. Kruczek (10,5 km) - Struga (15,3 km) - gajówka Wólczyńskie (21,7 km) - Dąbkowizna (24,2 km) - Nieporęt (27,7 km) - Wieliszew (33,3 km) - Łajski (34,9 km) - Chotomów (43,7 km) - Lasy Chotomowskie (47,3 km) - Suchocin (53,9 km) - Modlin (62,7 km). Znaki czerwone.

Opis: Fragment Podwarszawskiego Szlaku Okrężnego, wiodący pośród sosnowych lasków i lasów. Jeszcze w XVII w. rozciągała się tutaj ogromna puszcza "wzdłuż brzegu Wisły aż do rzeki Nieporęt" (A. Święcicki). Dzisiaj lasy zachowały się na terenach piaszczystych wydm, przeważają w nich monokultury sosnowe z udziałem brzozy, osiki, rzadziej dębu. Najładniejsze fragmenty pomiędzy Zielonką a Nieporętem, w uroczyskach Horowa Góra i Czarna Struga w Lasach Drewnickich oraz w Lesie Chotomowskim. Na trasie kilka zabytków architektury (Nieporęt, Modlin) i pomników przyrody. Szlak, który można przebywać na raty, co ułatwia dobra komunikacja do licznych punktów pośrednich. Wycieczka dla pieszych i kolarzy, fragmenty przydatne dla narciarstwa śladowego.

2. Nieporęt - Zegrze (5,5 km) - Poddębe (14,5 km) - Skrzeszew (20 km) - Łąki Kałuszyńskie (21 km) - rez. "Kępa Kikolska" (28 km) - Góra (33 km) - Janówek (34,5 km) - Lasy Chotomowskie (42,2 km) - rez. "Jabłonna" (45,8 km) - Jabłonna (49,2 km) - Lasy Legionowskie (52,5 km) - Warszawa Choszczówka (56,2 km). Znaki niebieskie.

Opis: Szlak o znaczeniu ponadregionalnym, jeden z najbardziej atrakcyjnych szlaków podwarszawskich, o dużych walorach krajobrazowych i krajoznawczych, z fragmentami mogącymi zadowolić najbardziej wybrednych turystów. Wiedzie brzegiem spiętrzonej w Jezioro Zegrzyńskie rzeki Narwi i rozległymi łąkami, wśród kęp drzew i zagajników, w pejzażu, jakich niewiele w okolicach Warszawy, przez ostoję rzadkich gatunków ptaków (kormorany, czaple, kuliki). Trzy kompleksy leśne: Lasy Nieporęckie, Lasy Chotomowskie (dużo starodrzewu, rezerwat przyrody) i Lasy Legionowskie. Zabytki klasycyzmu w Jabłonnie. Pozostałości fortów na przedpolu twierdzy modlińskiej. Współczesna architektura zapory w Dębem i przemysłowych budynków i urządzeń wodociągu północnego w Wieliszewie. Miejsca pamięci narodowej. Szlak na kilka dni; dobra komunikacja umożliwia powrót do Warszawy na nocleg, można też nocować w namiotach na trasie (nad Narwią, w wyznaczonych miejscach w lasach). Od Janówka szlak na każdą porę roku, do Janówka od marca do października, najładniej w maju i w czerwcu. Przedwiośniem oraz po obfitych opadach niezbędne buty gumowe (mokre trawy, miejscami rozlewiska). Trasa dla pieszych i kolarzy, dla narciarstwa śladowego od Janówka" lecz także już na odcinku od Zegrza (trudnym w orientacji i o specyficznym uroku).

3. Warszawa Choszczówka - Józefów (3,6 km) - Węgierskie Kąty (4,8 km) - Nieporęt (10,3 km) - Nieporęt, PKP (12 km). Znaki żółte.

Opis: Od granic Warszawy w stronę jeziora przez Lasy Legionowskie i Nieporęckie. W Józefowie kilka pomników przyrody, w Nieporęcie kościół z XVIII w. Trasa w zasadzie przydatna przez cały rok, najładniejsza zimą przy ośnieżeniu, dostępna dla pieszych i kolarzy.

Opis szlaków pochodzi z książki "Przewodnik po okolicach Warszawy" Lechosława Herza. Tam też znajdziecie Państwo szczegółowy opis tras.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

^robert
DATA: 26/04/2010 22:50
sezon otwarty!!!

@MS
DATA: 11/04/2010 20:35
oj trzeba, nowy sezon rozpoczęty, trzeba i nad stroną podziałać

^robert
DATA: 11/04/2010 20:04
coś ruch zamarł na tej naszej stronie; trzeba coś z tym zrobić

@MS
DATA: 28/05/2009 17:09
Zbieram się do aktualizacji silnika strony od dłuższego czasu i się zebrać nie mogę ;-) Obecnie niestety nie trzeba być hakierem aby narozrabiać na stronie

^m_k
DATA: 25/05/2009 00:53
link sie ucial...
http://www.mosuro.pl/viewpage.php?page_id=8&ar tist=1612

^m_k
DATA: 25/05/2009 00:52
link sie ucial...
http://www.mosuro.pl/viewpage.php?page_id=8&ar tist=1612

^m_k
DATA: 25/05/2009 00:50
moze hakiera nie bylo, ale za to spamerow sie tu namnozylo ostatnio...
linki w komentarzach pod newsami, pelno nowych uztkownikow o dziwnych nazwach albo to http://www.mosuro.pl/viewpage.php?page_id

^m_k
DATA: 18/05/2009 22:43
Dla mnie kierunek moze być dowolny - byle było tam ciepło i bez deszczu smiley
Nie wiem jak z terminem, moze udaloby sie akurat miedzy sesja a poczatkiem lipca...

^robert
DATA: 16/05/2009 13:47
A tak w ogóle to proponuję pomyśleć nad jakąś kilkudniową wycieczką (najlepiej w czerwcu). Może jakieś propozycje??

^robert
DATA: 16/05/2009 13:44
Zamiast komentować nasze wyczyny lepiej byś się wziął do roboty i sam zaczął jeździć. Sezon w pełni a km u ciebie nie przybywa Michale S.smiley
A tak w ogóle to proponuję pomyśleć nad jakąś kilkudniową w

Copyright © 2006-2009, MOSURO Bike Team - rowery, wycieczki, turystyka rowerowa